Szkoła Podstawowa im. Franciszka Kujawińskiego w Górkach Dużych

zapraszamy na naszą nową stronę www::Szkoła Podstawowa im. F. Kujawińskiego w Górkach Dużych::Rekrutacja - szczegóły w zakładce Komunikaty i w Aktualnościach
Zatrzymaj banner przewijany

Aktualności zobacz archiwum »

Witajcie wakacje

W piątek 27 czerwca 2014 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Nawrot- Pietras, witając nauczycieli, uczniów i licznie przybyłych rodziców. Uczniowie klasy VI, żegnający się ze szkołą, złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody i świadectwa najlepszym wychowankom. Spośród 33 uczniów z klas IV- VI aż 14 osób uzyskało świadectwa z wyróżnieniem. W klasie VI byli to: Anna Olczyk, Dominika Strumiłło i Zuzanna Majerska, w klasie V: Klaudia Lasota, Marcelina Michaś, Dawid Lorentowicz, Natalia Klepacz, Adrianna Dobiech, Paulina Górecka i Julia Kucfir, a w klasie IV: Julita Pokora, Julia Jach, Martyna Cieciorowska i Paulina Daszyńska.  Uczniowie ze średnią 5,2 i powyżej otrzymali stypendia motywacyjne w wysokości 100 zł (było ich aż 6). Najmłodsze dzieci – 33 przedszkolaków- odebrało od swoich opiekunek efektownie zapakowane słodkości. Po części oficjalnej program artystyczny przedstawili uczniowie klas I-III oraz klasa V i VI.

Miniony rok szkolny był bardzo pracowity dla nauczycieli i uczniów. Szkoła zorganizowała na swoim terenie dwa międzygminne konkursy: „Przysłowie prawdę ci powie”, Konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej, międzyszkolny konkurs plastyczny „Mieszkańcy brudnych rąk”,. Uczniowie wzięli udział w licznych programach: cała społeczność szkolna w programie - „Woda w moim życiu” (pod patronatem i dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi), klasa I w programie Komendy Głównej Policji „Bezpieczny Puchatek”, klasy I-III w programie o bezpieczeństwie „Smok Mądragon daje radę”, klasa II w programie o bezpieczeństwie i oszczędzaniu „Od Grosika do złotówki”.

Dzieci uczestniczyły w licznych dalszych wycieczkach: do ujęcia wody- studni głębinowej w Tuszynie, do rezerwatu Wolbórka i oczyszczalni ścieków w Tuszynie, do Spalskiego i Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, do Term w Uniejowie, do Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz do Torunia.

Po pracowitym i owocnym w wydarzenia roku szkolnym wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Zdjęcia:

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 29 czerwca 2014 23:15
Dokument wprowadzony do BIP przez: Mirosława Wojna
Ilość wyświetleń: 1383
29 czerwca 2014 23:17 (Mirosława Wojna) - Dodanie zdjęcia [dsc05951.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
29 czerwca 2014 23:17 (Mirosława Wojna) - Dodanie zdjęcia [dsc05950.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
29 czerwca 2014 23:17 (Mirosława Wojna) - Dodanie zdjęcia [dsc05949.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
Realizacja: Superszkolna.pl